Objavljeno: 25. 9. 2024 u 20:10h
“Mogu se ugroziti i zdravlje pojedinca, ali i kvalitet mlijeka od čije proizvodnje i prodaje živi mnogo porodica u Semberiji. Takođe, utisak mi je da je poznavanje ove problematike na niskom nivou, a kao ljekar znam da je preventiva ključ u sprečavanju velikih problema. Ako ne mogu da utičem na vremenske (ne)prilike, ne dam da mi je svejedno i još jednom upućujem apel i nadležnom Ministarstvu i Veterinarskom insitutu kao najodgovornijim institucijama da uključe struku i dodatno edukuju mljekare o ovoj temi”, poručio je ranije dr Lazić.
„Tema je definitivno pogođena, jer plašim se da će, zbog klimatskih promjena, svaka sledeća godina biti sve izazovnija. Aflatoksini su , nažalost, postali realnost u našem regionu. Kad sam počeo da radim, prije 30 godina, bili sun a nivou statističke greške, ali zato što se mijenja klima o tom problem moramo što više razgovarati”, rekao je prof. dr Danijel Šefer.
“S obzirom da znamo koliki kancerogeni uticaj aflatoksini imaju na zdravlje ljudi, veoma je važno govoriti o ovoj temi. Naravno, ministarstvo poljoprivrede I veterinarski institut čine sve da naše farmere edukujemo i da svi doprinesemo da količine aflatoksina budu na prihvatljivim normama”, rekao je Lukić.
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.